Atrakcje na Games Roomie

Wypożyczalnia

Mamy dla was przygotowane już ok. 1000 tytułów do wypożyczenia za darmo podczas naszego festiwalu (a ta liczba ciągle rośnie).

Strefa konkursowa

Podczas festiwalu w Games Room’ie prowadzaone będą konkursy z nagrodami, Sprawdzimy między innymi Waszą wiedzę na temat gier planszowych, sklepu ALEplanszówki.pl i wszystkiego, co jest z tym związane

Angry Boardgamer

Ekipa Angry Boardgamera przygotowali dla was strefę dużych tytułów, w której będzie można zagrać w następujące tytuły:

SOBOTA:
10:00-15:30: Gra o Tron + Matka Smoków (8 miejsc)  – trx
– 15:30-20:00: Weather Machine (4 miejsca) – Gekon
 
NIEDZIELA:
– 10:00-13:30 Deep Madness (6 miejsc) – Carmash
– 13:30-17:00 Virtu (4 miejsca) – suburbius

Zapisy w tym poście

Strefa bitewniaków - A Song of Ice & Fire

W sobotę odbędzie się turniej o tytuł Mistrza Festiwalu aleGRAMY „Song of Ice & Fire”. Dodatkowo na jednym ze stołów toczone będą pokazowe rozgrywki, gdzie będziecie mogli śmiało o wszystko zapytać, a co ważniejsze poznać ten system, który przeniesie Was w klimaty książek i serialu Gra o tron.

Planszowa Gra Roku

Na stoisku zagracie przede wszystkim we wszystkie zwycięskie gry z edycji 2022 oraz sporo gier nominowanych i zgłoszonych.

Karol i Sławek, osoby obsługujące stoisko, pomogą Wam w zrozumieniu zasad i polecą odpowiednie tytuły.

Igranie w Lochu

Rozkład jazdy naszych stołów.

Sobota:
 
– WIEDZMIN STARY ŚWIAT – Rebel.pl Go on Board tłumaczy Daniel Dany Iwiński oraz Boardgame_couple 
– SCYTHE PHALANX oraz ANKH –  Portal Games:
– EVERDELL – Rebel
 
– STOLIK Z GRAMI LOGICZNYMI/ABSTRAKCYJNYMI Lucky Duck Games
 
Niedziela
– WIEDZMIN STARY ŚWIAT – Rebel.pl Go on Board tłumaczy Daniel Dany Iwiński oraz Boardgame_couple 
– SCYTHE PHALANX oraz ANKH –  Portal Games:
– EVERDELL – Rebel
 
Do zobaczenia 🤛

Gra Karciana - Flesh & Blood

Serdecznie zapraszamy na naukę gry oraz turniej w formacie „commoner” jakie odbędą się w sobotę, 19 listopada 2022 r. na Games Room’ie.

Czym jest w ogóle „Flesh and Blood”? To stosunkowo młody tytuł na rynku (3 lata), ale rozwija się dynamicznie i przyciąga do siebie graczy z innych tytułów, w tym z karcianki Magic the Gathering. Flesh and Blood to kolekcjonerska gra karciana, w której gracze prowadzą pojedynki bohaterów, którzy reprezentują różne klasy i style walki. Bohaterów do wybory jest na ten moment aż 28! Są nimi np. ninja (nawet kilku), czarodziej (dwóch do wyboru), łuczniczki, wojownicy, guardiani, iluzjoniści (w tym Ci posiadający smoki!) i wielu innych.
 
Rozpiska czasowa:
– 11.00-14.00 – nauka i prezentacja gry (wystarczy przyjść i zagrać, a talię otrzymasz od nas za darmo i to na zawsze!)
– 15.00-18.00 – turniej w formacie „commoner”
 
UWAGA: Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy na turniej. Zapisy na miejscu od 11.00 do 15.00.

Strefa prototypów

Podczas festiwalu na Games Room’ie w pobliżu wypożyczalni znajdziecie Strefę prototypów, na której będziecie mogli osobiście sprawdzić kilka tytułów.

–  Flight600 – Flight600 to rodzinna gra planszowa o tematyce lotniczej. Gracze stają do wyścigu o zdobycie jak największej ilości międzynarodowych połączeń, za które otrzymują punkty zwycięstwa. Do dyspozycji mają karty energii oraz zawodów, a przede wszystkim figurki samolotów, które do złudzenia przypominają malutkie modele.

Gra przeznaczona jest od 2 do 4 graczy. Czas rozgrywki może być ustalony przez graczy przed rozpoczęciem gry.

Standardowo czas gry to 75-120 minut.
Gra trafi na portal Kickstarter w 2 kwartale 2023 roku.

5 szczytów — to niezwykła gra, w której gracze wyruszają na górską wyprawę. Jej uczestnicy poruszają się po rozbudowywanej planszy, zbierają zasoby oraz zdobywają nowe umiejętności. Gracze sami decydują, którymi ścieżkami zdobędą kolejne szczyty i jaką strategię obiorą, aby zdobyć punkty podczas wyprawy. W drodze na 5 szczytów jest wiele dróg do zwycięstwa.

Gra dla 2-5 graczy, ok. 25 minut na gracza. Gra wykorzystuje takie mechaniki jak: budowanie talii, budowanie mapy, ruch po mapie, zarządzanie zasobami. Wydawca tego tytułu jest wydawnictwo Trefl.

Euronurki. Podwodni Poszukiwacze Skarbów – Wyobraźmy sobie statek, który zatonął transportując drogocenne skarby. Plansza przedstawia wrak tego właśnie statku, zalegający na głębokości 40 metrów. Celem uczestników gry jest znalezienie i podjęcie skarbów z wraku. Nie będzie to proste – samo przygotowanie do eksploracji skarbów jest kosztowne, a na graczy czekają jeszcze różne niespodzianki.
W grze znajdziesz wiele ciekawych informacji o nurkowaniu, mieszaninach oddechowych (Nitrox, Trimix), metodach i kosztach podwodnych badań oraz zagrożeniach jakie czyhają na śmiałków chcących poczuć smak prawdziwej podwodnej przygody.

Gra przeznaczona jest dla 2 – 4 graczy w wieku od 8 lat. Czas trwania rozgrywki do 45 minut.

Obalić Dyktatora – Autor gry będzie podczas festiwalu tylko w niedzielę 20 listopada 2022r.
Obalić Dyktatora to szybka gra towarzyska o prostych zasadach, które (jak w życiu) możecie sami sobie komplikować lub ułatwiać. Na czas rozgrywki stajecie się dowódcami oddziałów ukraińskiej armii (możecie też uważać się za dowódców oddziałów Międzynarodowego Batalionu Ukrainy). Waszym zadaniem jest wyzwolenie terenów Ukrainy spod kontroli rosyjskich okupantów oraz zlokalizowanie i obalenie dyktatora.