Sesje RPG

Nieznajomy spojrzał na stojącego przed nim mężczyznę. I choć nic nie wskazywał na zaprawionego w boju bohatera, to w jego oczach było to coś, co sprawiało, że wszystkimi swoimi zmysłami czuł, iż pisana jest mu wielka przygoda! Odchrząknął, po czym rzekł niskim głosem:
 
– Udasz się na największy w tej części krainy Festiwal. Festiwal ALEgramy 2023 w mieście Gdańsku, Gdzie dzierżąc swój trójząb rządzi Posejdon – król mórz, jezior i rzek! – zamilkł na chwilę, po czym kontynuował. – Tam pośród wszelkich atrakcji i uciech wszelakich znajdziesz kramy grom fabularnym poświęcone! Na czele Kapituły, która czuwać nad wszystkim będzie, stanie Głowa Pełna Przygód! Zgormadzeni tam będą najznakomitsi bardowie z Domu Copernicus Corporation, Bajarze z Zakonu Black Monk Games, Harfiarze z Gildii Rebel.pl oraz poeci z Bractwa Wydawnictwo Hengal! I zapewniam Cię, że to nie wszyscy, o których napisali w królewskim informatorze!
 
Słysząc te słowa, mężczyzna zaczął oczami wyobraźni powoli widzieć to wszystko! Był pewien, że czekała go wielka przygoda, której nie może przegapić! Przez chwilę się zamyślił, po czym krzyknął!
 
– Jeśli dobrze rachuję, to będzie bodaj 150 przygód, w których przyjdzie sprawdzić się uczestnikom Festiwalu, o którym mówisz nieznajomy!
 
– Zgadza się! – potwierdził. – To wprost wymarzone miejsce do zebrania doświadczenia. Zarówno dla młodych jak i starszych, żądnych przygód bohaterów!
 
Mężczyzna podziękował za radę, po czym wskoczył na wierzchowca i pomknął w kierunku, który wskazał mu Nieznajomy. Ten próbował jeszcze coś mu powiedzieć, ale nie wiadomo, czy słowa te dotarły do jeźdźca.
 
– Ej, młodzieńcze! – Zawołał donośnie. – Nie tak szybko! Pamiętaj, że przed wyruszeniem w drogę… musisz zebrać drużynę! 😉
 
Czy Wy jesteście gotowi na przeżycie przygody w strefie RPG podczas Festiwalu ALEgramy? Na jakie sesje, spośród 150 przygotowanych dla Was, czekacie najbardziej? Jakie przygody chcecie przeżyć?