Wydawnictwo Science Boards to nowo powstała firma zajmująca się produkcją autorskich gier edukacyjnych bazujących na prawdziwej nauce (www.scienceboards.pl). Wydawnictwo skupia się na produkcji gier z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, takich jak chemia, fizyka, biologia, geografia, czy przyroda. Gry Science Boards mają potencjał wykorzystania jako pomoc dydaktyczna, gra rozrywkowa, pomysł na ciekawy prezent itp.

Podczas Festiwalu aleGRAMY będą prezentować swoją grę „Chemiczny Detektyw„, która jest oparta na mechanizmie gry w statki, gdzie planszą jest układ okresowy pierwiastków, a statkami są określone cząsteczki w odpowiednich konfiguracjach. W grze możliwy jest zarówno wariant podstawowy, jak i rozszerzony, w którym główną rolę odgrywa strategia. Magnetyczna plansza, cząsteczki oraz znaczniki są specjalnie zaprojektowane, aby gracz mógł zapoznać się z podziałem pierwiastków.

Warto również wspomnieć o tym, że gra ta właśnie wygrała w konkursie Zabawka Roku 2022 w kategorii gry edukacyjne! Tym bardziej wypada sprawdzić ten tytuł.

Stoisko Science Boards znajdziecie na hali A, miejsce 11

Kto z Was chce spróbować swoich sił jako chemik?